V sredo, 2. 10. 2019, sta našo šolo obiskala delavca podjetja Lab Teh. Učencem četrtih in petih razredov ter učencem podružnične šole Ceršak sta prikazala osnove izumirajočega poklica steklopihaštva. Izvedeli smo, da se za ta poklic odloča vedno manj ljudi, saj zahteva veliko potrpežljivosti, natančnosti in veliko vaje. Opazovali smo, kako sta nastala dva čudovita izdelka in se ob tem veliko naučili o lastnostih stekla. Na koncu smo tudi preizkusili v vlogi oblikovalca in sami izdelali steklen okrasek. Najbolj inovativne ideje so bile nagrajene z ogrlico. Z delavnicami smo nadaljevali v učilnicah, kjer smo reciklirali steklene kozarce za vlaganje. Nastali so zanimivi izdelki za shranjevanje bombonov, začimb, posodice za pisala … Dan je hitro minil in ostal nam bo v lepem spominu. Utrinke si lahko ogledate v galeriji.

Učiteljica
Alenka Paulič Golič