Kot vsako leto, smo tudi letos izvajali različne dejavnosti v okviru tedna otroka, ki je letos potekal na temo Naše pravice. Dejavnosti so se pričele z nastopom varovancev VDC Polž iz Šentilja, v gledališki predstavi so nam približali škrate z Irske. Obiskali sta nas Saša in Tatjana iz Inštituta za ohranjanje naravne dediščine Lutra in nas seznanili z zanimivostmi iz živalskega sveta. Otroci so se seznanili z zaskrbljujočim stanjem okolja na našem planetu, z okoljsko pravico vseh nas in razmišljali, kako ohraniti okolje, na kakšnem planetu bi radi živeli, kaj lahko naredimo za to. Ogledali smo si lutkovno predstavo Brede Varl Kurja juhica, pod vodstvom mentorice iz Razvedrilka pa smo izdelali igre Križec in krožec in jih nekaj s prijaznimi sporočili podarili 1. in 2. razredom.