V soboto, 19. 10. 2019, smo se s predšolskimi otroki iz Vrtca Šentilj in Vrtca Ceršak  ter učenci 1. do 5. razreda OŠ Rudolfa Maistra Šentilj, odpravili na prvi planinski izlet v šolskem letu 2019/2020. Izleta se je udeležilo 6 predšolskih otrok, 18 učencev 1. do 5. razreda ter 24 spremljevalcev – staršev, starih staršev …

Pred šolo smo se zbrali ob 8. uri ter se z avtobusom odpeljali proti Rogli. Od hotela Planja nas je planinska pot vodila po gozdu do sedla Komisija, od koder smo nadaljevali po spodnji poti. Po dveh urah hoje smo prispeli na Lovrenška jezera, se povzpeli na razgledni stolp ter si ogledali jezerca (barjanska okna) na nadmorski višini 1520 m. Zaradi oblačnega vremena in predvsem zaradi vetra smo se po malici odločili za vrnitev. Vrnili smo se po zgornji poti preko Ostruščice, se na Rogli okrepčali v koči ter se ob 16. uri odpeljali proti domu. Pred šolo smo se vrnili ob 18. uri, prijetno utrujeni in polni lepih vtisov.

Mentorici: Jasna Potisk, Nana Gačar