Ob tem sloganu smo se 4. junija 2024 zbrali najboljši razredi z razredniki posameznih šol cele Slovenije v ljubljanskem Tivoliju, kjer je potekala zaključna prireditev 39. Tekmovanja za čiste zobe ob zdravi prehrani.

Med vsemi slovenskimi šolami, ki sodelujejo in zelo pridno umivajo zobe skozi vse šolsko leto, smo bili učenci 2. A razreda OŠ Rudolfa Maistra Šentilj skupaj s sosošolci iz podružnične šole Ceršak najboljši v naši Štajerski regiji.

Da pa je bilo naše doživetje nepozabno, smo bili razglašeni celo za najboljše v celi naši Sloveniji.

Občutkov in veselja ob razglasitvi le-tega se ne da opisati. Vzdušje, ki smo ga doživljali skupaj z akrobatsko skupino Dunking Devils in glasbeno skupino Čuki je bilo toliko večje.

Ob tem pa seveda ne moremo mimo dejstva, da pohvalimo tudi starše in medicinsko sestro Tadejo iz zdravstveno vzgojne in preventivne dejavnosti, ki so nam stali ob strani, nas pridno bodrili in pomagali, da nam je to uspelo.

Ta uspeh nam je vodilo, da bomo še naprej skrbno in dosledno umivali zobe in skrbeli za svoje zdravje.