GIRLS DO CODE

Naša šola je vključena v projekt GIRLS DO CODE, ki želi 300 dekletom v Sloveniji, starim med 10 in 11 let ponuditi možnost BREZPLAČNEGA STRUKTURIRANEGA UČENJA OSNOV PROGRAMIRANJA IN LOGIČNEGA RAZMIŠLJANJA, ki ni na voljo v šolah.

Prav raven osnovne šole, je tisto okolje, na katerem je moč narediti aktivne korake naprej k digitalni pismenosti, preko konkretnih orodij in otrokom prilagojenih pristopov učenja. Pobudniki projekta Simbioza Genesis, socialno podjetje, Digital School in Celtra d.o.o bodo v sodelovanju s šolo, ki jo obiskuje vaša hči, v šolskem letu 2020/2021 organizirali 22-urni tečaj programiranja. Tečaj se bo izvajal v računalniški učilnici osnovne šole, ki jo vaša hči obiskuje. Program bodo na šoli izvajali certificirani Microsoft Inovative Teacher učitelji. Tečaj bo potekal v popoldanskem času, eno ali dve šolski uri naenkrat.

Deklice bodo na tečaju:

• usvojile osnovne koncepte programiranja (program, sekvenca, algoritem, zanka, pogojniki, dogodki, ugnezdene zanke, razhroščevanje),
  • spoznale metode reševanja problemov,
  • naredile vsaj 20 lastnih projektov in iger,
  • se učile varne uporabe interneta in spoznale digitalni odtis,
  • razvijale inovativnost, ustvarjalnost in delo v skupini.