PREDSTAVITEV VRTEC ŠENTILJ

e-pošta: vrtec.sentilj@ossentilj.siDSCN8720

RAVNATELJICA: Mihelca Fajs

POM. RAVNATELJICE za vrtec: Petra Kašman Jelenko

Vrtec Šentilj in Vrtec Ceršak od 1. 9. 1996 delujeta pod okriljem OŠ Rudolfa Maistra Šentilj. VIZ delo poteka  v 12-ih oddelkih (10 oddelkov v Šentilju in 2 oddelka v Ceršaku), na podlagi Kurikuluma za vrtce. Zajtrk in malica se pripravljata v razdelilnih kuhinjah v obeh vrtcih, kosilo pa v centralni kuhinji v šoli Šentilj. Oddelek najstarejših otrok vrtca deluje v prostorih OŠ Šentilj.

Spoštovani starši,

otroci, ki nam jih zaupate v našo malo hišo – vrtec, srkajo znanje, navade, ljubezen. Zato bomo skupaj z vami poskrbeli, da jim bo v naši mali hiši lepo, prijetno, da se bodo pri nas počutili sprejete. Da bodo razvijali samostojnost, saj bodo le tako kos težavam s katerimi se bodo srečevali, in da se bodo naučili pomembnih življenjskih vrednot. Skupaj z vami se bomo trudili ustvariti varno in toplo okolje s čim več pogoji za kakovostno predšolsko vzgojo.

Starši so najbolj neposredna vez med vrtcem in njegovim družbenim okoljem, zato vključevanje staršev v življenje in delo vrtca pomembno prispeva h kakovosti predšolske vzgoje. Sodelovanje med vrtci in starši je pomemben vidik kakovosti predšolske vzgoje, saj prav to sodelovanje pomembno prispeva k dopolnjevanju družinske in institucionalne vzgoje.

V tem šolskem letu bomo s starši sodelovali na/v:

• roditeljskih sestankih (september 2024  in februar 2025);
  • pogovornih urah (enkrat mesečno po oddelkih ali po dogovoru z vzgojiteljico);
  • predavanjih za starše (februar 2025, junij 2025 – za starše novincev);
  • svetu staršev;
  • v oddelkih (vključevanje staršev v vzgojno delo, s predstavitvijo poklica, hobija, itd.);
  • različnih srečanjih, delavnicah, prireditvah.

KOLEKTIV VRTCA ŠENTILJ IN VRTCA CERŠAK