SVETOVALNO DELO

Temeljna naloga svetovalne službe je, da se na podlagi svojega strokovnega znanja preko svetovalnega odnosa na strokovno avtonomen način vključuje v kompleksno reševanje pedagoških, psiholoških in socialnih vprašanj vzgojnega dela v vrtcu. Je strokovni sodelavec v vrtcu, ki skupaj z drugimi strokovnimi delavci oblikuje vsakdanje življenje vrtca. Osnovna področja dejavnosti svetovalne službe so preventivno, svetovalno in posvetovalno delo z otroki, vzgojitelji in pomočniki vzgojiteljev, s starši, z vodstvom in zunanjimi ustanovami.

V Vrtcu Šentilj in Enoti Ceršak se lahko starši obrnete na svetovalno delavko, ko potrebujete pogovor in svetovanje o vašem otroku:

– ob vključitvi v vrtec,

– prelomnih dogodkih v življenju družine,

– čustvenih stiskah in vedenjskih težavah,

– težavah v razvoju,

– ob vpisu v šolo,

– usmerjanju otroka s posebnimi potrebami …

Svetovalno delo se drži načel prostovoljnosti, skupnega dogovora in zaupnosti podatkov ter dobrobiti otroka.

Svetovalno delo opravlja pedagoginja Valerija Sobočan (nadomeščanje pedagoginje Jasne Potisk).

Nanjo se lahko obrnete vsak ponedeljek med 9:00 in 10:00 v Vrtcu Šentilj.

Prav tako se lahko dogovorite za srečanje na telefonski številki vrtca:02 650 61 12.