SEDMO SREČANJE

17. 5. 2023

Sedmo srečanje –Volksschule Straß – Freilichtmuseum Stübing

Naše sedmo srečanje nas je popeljalo preko meje, in sicer smo obiskali muzej na prostem Stübing. Kot zmeraj smo se na pot podali skupaj – vse štiri sodelujoče šole. Že na avtobusu je bilo vzdušje krasno, stekli so pogovori, smeh in petje sta nas spremljala do naše destinacije.

Muzej na prostem prikazuje življenje ljudi v kmečkem okolju, izpred mnogih let. Učenci so v treh manjših skupinah pod vodenim ogledom raziskovali staro kmečko življenje. Videli so, kako so ljudje živeli, kuhali, se igrali. Videli so hleve, se v njih skrivali, na prostem pa so se igrali stare igre – skakanje, vlečenje vrvi. Videli so tudi odprto ognjišče in peko kruha. Največ zanimanja je požela stara šola – učenci so se lahko usedli v klopi, pisali na tablice in prisluhnili zgodbam »stare šole«. Ponovno nas je na naši pustolovščini spremljala sodelavka radia Agora. Prispevek bo objavljen naknadno.