TRETJE SREČANJE

Osnovna šola Sladki Vrh in Paloma ter brod na Muri

Naše zadnje srečanje in druženje v tem šolskem letu projekta Erasmus+ KuKoMINT-a se je odvilo v četrtek, 2. 6. 2022 pod okriljem Osnovne šole Sladki Vrh. Sedem učencev se je podalo na pot proti vsem poznani Palomi. Vsi sodelujoči v projektu smo bili pozdravljeni s kratkim kulturnim programom. Po pozdravu ravnateljice in kulturnem programu, smo se podali proti tovarni Palomi. Nato smo se skozi spominski park podali na brod, ki nas je popeljal na avstrijsko stran reke Mure. To je bilo doživetje, saj se še z brodom, kljub temu, da je v bližini našega kraja, niso peljali. Pri Ribiški družini Mura Paloma sta nas prijazno sprejela predstavnika društva in nas popeljala skozi razstavo rib. Kasneje smo se vrnili pred šolo, kjer nas je športni učitelj čakal z zabavnimi športnimi igrami. Učenci vseh štirih sodelujočih šol so v dnevu uživali, krepili znanje in na novo nastala prijateljstva.