SOPHIE

V času od 1. 11. 2021 do 30. 4. 2024 naša šola sodeluje v mednarodnem projektu Erasmus+  SOPHIE, Safe and Inclusive Online Learning in Primary School,  ki ozavešča o varnem in vključujočem spletnem učenju v osnovni šoli. Projektne aktivnosti bodo zasnovane na učenju varne rabe interneta in razvoju digitalnih kompetenc.

Projektni partnerji:

PartnerDržavaSedež projektnih partnerjev
LA XIXA – glavni koordinatorŠpanijaBarcelona
ESCOLA L’ESPERANÇAŠpanijaBarcelona
SYMPLEXISGrčijaAtene
INTERORTHODOX CENTREGrčijaAtene
CESIEItalijaTrappeto, Sicilija
ISTITUTO CASSARÀ-GUIDAItalijaPartinico, Sicilija
INTER-KULTUROSlovenijaMaribor
OŠ RUDOLFA MAISTRA ŠENTILJSlovenijaŠentilj

Na naši šoli so v projekt  vključeni učenci, ki v šolskem letu 2022/2023 obiskujejo 5. in 6. razred. V obdobju od februarja do marca 2023 bo zanje potekalo izobraževanje v obsegu 20 ur (izven rednega pouka, v obliki delavnic).  V aprilu in maju bomo nadaljevali z izvedbo programa za strokovne delavce šole, v maju in juniju pa bomo tovrstno možnost sodelovanja (v obsegu 10 ur) ponudili tudi članom družin učencev naše šole. Izvajalki programa za učence in starše bosta naši učiteljici razrednega pouka Kaja Peršak Polič in Nana Gačar, za učitelje pa Uroš Gašpar in Darja Smole, koordinatorica projekta. Člani projektnega tima se bodo v času trajanja projekta udeležili 4 mednarodnih sestankov z zaključno konferenco v Atenah.

Povezava do projektne strani

Pilotiranje z učenci