ODJAVA / PRIJAVA PREHRANE

Obveščamo vas, da se od 22. 5. 2023 dalje prehrano odjavlja preko portala Lopolis (https://www.lopolis.si/). Vsi starši, ki ste šoli posredovali svoj elektronski naslov, boste dobili dostop do Lopolisa.

Navodila za odjavo prehrane: Odjava prehrane – navodila.pdf

Aplikacija je dostopna iz vseh naprav, ki imajo dostop do interneta (računalniki, pametni telefoni…). Ko vstopite v portal se prijavite z vašim elektronskim naslovom, ki ste ga posredovali šoli in geslom. Če gesla še nimate ali ste ga pozabili, ga uredite preko možnosti Ste pozabili geslo. V primeru težav se obrnite po pomoč na info@ossentilj.si

Učenca, ki je odsoten od pouka zaradi udeležbe oz. sodelovanja pri dejavnostih, ki jih organizira šola, odjavi šola.

Če imate več otrok v šoli, dostopate za vse otroke z istim uporabniškim imenom in geslom.

Po prijavi v levem meniju poiščete Odjava in kliknete na rožnat simbol prekrižane vilice in noža. Prikazal se bo koledar tekočega meseca in obroki, na katere je otrok prijavljen.

Skrajno desno v tabeli so kvadratki, kjer piše »Odjava obroka« – na izbrani dan. Lahko pa označite tudi posamezne dneve, ko otroka odjavljate od prehrane.

Za pravočasno odjavo se šteje odjava, ki je podana do 8.30 zjutraj za tekoči dan.

V izjemnih primerih, ko nimate dostopa do računalnika ali interneta lahko odjavite prehrano na tel. št.   02 650 61 05 (računovodstvo).

Učenci, ki imajo kosila občasno, se morajo nanj pravočasno PRIJAVITI

Prijava obrokov poteka preko portala Lopolis (https://www.lopolis.si/).

Pravočasno prijava se šteje prijava, ki je podana do 8.30 zjutraj za tekoči dan, lahko pa tudi vnaprej.

Vsi učenci bodo na šoli brezplačno dobili obesek za prevzem kosila.

Če učenec pozabi obesek doma, v računovodstvu dobi kupon s katerim prevzame obrok.

Če učenec obesek izgubi ali uniči, lahko naroči novega v šoli. Cena novega obeska bo 5 eurov.

Izpolnjen Obrazec za izdajo novega obeska.pdf sprejemamo v računovodstvu šole:

– elektronsko na šolski mail:  info@ossentilj.si

– ali ga prinese učenec osebno v računovodstvo šole

Postopek prevzema kosila

– učenec se evidentira na čitalcu pred razdelilno linijo,

– učenec prevzame kosilo.

Če učenec na kosilo ni prijavljen ali nima obeska/kupona, KOSILA NE MORE PREVZETI.

OPOZORILO! Če se učenec, ki ima priznano subvencijo za kosilo, pri kosilu ne bo evidentiral, se bo ta obrok shranil kot ne prevzet – zato starši v tem primeru plačate polno ceno obroka.

Prehrana-na-portalu-Lo.Polis.pdf