V tednu od 16. do 20. januarja 2023 je potekal prvi mednarodni sestanek in usposabljanje strokovnih delavcev za izvedbo aktivnosti v mednarodnem projektu Erasmus+ SOPHIESafe and Inclusive Online Learning in Primary School.

V njem bo naša šola sodelovala v letošnjem in naslednjem šolskem letu s partnerji iz Španije, Italije in Grčije. Projekt ozavešča o varnem in vključujočem spletnem učenju v osnovni šoli. Aktivnosti bodo zasnovane na učenju varne rabe interneta in razvoju digitalnih kompetenc. Sestanka in usposabljanja sta se udeležili dve strokovni delavki naše šole. S ciljno skupino učencev pričnemo aktivnosti izvajati v februarju 2023, čemur bo sledilo usposabljanje zaposlenih in staršev.