V šolskem letu 2022/23 je tudi v  Vrtcu Šentilj zaživel gozdni vrtec.

Štiri skupine smo se vključile v Mrežo gozdnih vrtcev Slovenije (Lunice, Dežniki, Klobuki in Korenjaki). Redno smo zahajali v gozd, kjer so otroci razvijali svoje veščine na vseh področjih. Poudariti pa je treba, da brez velikodušnosti družine Majer to ne bi bilo mogoče. Družina Majer nam je namreč dovolila, da z otroki zahajamo v njihov gozd. Za otroke Vrtca Šentilj so želeli enake pogoje, kot jih ima Vrtec Ceršak. Ker pa za njih ni dovolj, da nam dovolijo dostop, se tako skupaj v sodelovanju z vrtcem in v sodelovanju s  podjetjem Kogal d.o.o. ter lastnimi sredstvi, v gozdu vsake toliko časa pojavijo presenečenja za otroke. Tako smo nekega dne odšli v gozd in imeli smo pripravljene štore ter klopi za sedenje, za počitek, malico ipd. Drugič nas je pričakala čudovita blatna kuhinja s posodo ter še miza. Otroci so se  zelo razveselili in seveda tudi vzgojiteljice. Gozdna igralnica v Šentilju raste.

Družina Majer in podjetje Kogal d.o.o., v imenu vseh otrok, vzgojiteljic, staršev in seveda Vrtca Šentilj, hvala za vašo velikodušnost, trud in vso delo. HVALA.

Vrtec Šentilj

Heidi Elizabeth Veber